2012. július 24., kedd

munkahely védelmi akcióterv 2013

A munkahelyvédelmi akcióterv 2013 pontjai :

1-3 pont Ennek részeként a 25 év alattiaknál, az 55 év felettieknél és a képzettséget nem igénylő munkát végzőknél a munkáltatói járulékot a felére csökkentik.  A Nemzetgazdasági Minisztérium adóügyekért felelős helyettes államtitkára szerint a 25 év alattiaknál 200 ezer, az 55 év felettieknél 500 ezer főt érint a bejelentett intézkedéscsomag. Balog Ádám hozzátette azt is, hogy az első csoportban 18 százalékos, az utóbbiban 36 százalékos a magyar foglalkoztatási arány, amely mindkét korcsoportban nemcsak az EU átlagától marad el, hanem még a régiós átlagtól is. A helyettes államtitkár szerint ez a megoldás segíti majd a jelenleg foglalkoztatottak munkahelyeinek megtartását és  új munkahelyek létrehozását. Az mindenképpen kedvező, hogy a már foglalkoztatottak után is igénybe vehető a járulékkedvezmény, így szerepe lehet a munkaerő megtartásában akkor is, ha a piac nem bővül.
4. pont A tartósan munkanélküliek alkalmazását segítendő a kormány javasolja, hogy esetükben az első két évben a munkáltatónak ne kelljen fizetniük dolgozóik után, a harmadik évben pedig a tervek szerint a jelenlegi fele lehet a munkáltatói teher.
5. pont A miniszterelnök bejelentette, hogy ehhez hasonlóan a gyesről és a gyedről visszatérők után az elhelyezkedést követő első két évben sem kell majd járulékot fizetni a munkáltatóknak, harmadik évben pedig csak a jelenlegi felét. A többféle kedvezményre jogosultak a számukra legkedvezőbbet vehetik igénybe.
6. pont A kisvállalati adót a  25 főnél kevesebbet foglalkoztató vállalkozások vehetik igénybe. Az adó mértéke 16 százalék, melyet  a nyereség és a bérköltség, mint adóalap után kellene fizetni. Ez az adózási lehetőség kedvezően hathat a foglalkoztatás kifehérítésére is, mert a többlet foglalkoztatás adóágon nem kerül többe. Ugyanakkor felvetődik annak a lehetősége, hogy a 25 főnél több alkalmazottat foglalkoztató cégek a kedvező adózási lehetőség  kihasználása érdekében  majd  osztódni kezdenek. A részlet szabályok még nem ismertek, de nagy a valószínűségem hogy itt  féket be fog építeni a kormányzat.
7. pont A 6 millió forint alatti árbevételű mikro vállalkozásoknál olyan tételes átalány – nevezhetjük kisadónak – kerül bevezetésre, amely kiváltja a társasági adót, a személyi jövedelemadót, a járulékokat és a szociális hozzájárulási adót, mértéke főállásban havi 50 ezer, mellékállásban havi 25 ezer forint lesz. Ebben az adózási formában az áfát nem lehet majd elszámolni. Ezt az adózási formát igénybe vehetik  egyéni vállalkozók, betéti és közkereseti társaságok is. Azoknak a vállalkozásoknak biztosan megéri ezt az adózási módot választani, akik eddig eva körbe tartoztak és beleférnek az értékhatárba, ugyanis áfa alanyi mentesség mellett biztosítási jogviszonyt is kapnak hozzá, és tb járulékot sem kell fizetniük. Főként olyan vállalkozások számára lehet érdekes, ahol korlátozottabb a költség elszámolás lehetősége. Az adó fix összege miatt az értékhatártól alacsonyabb árbevétel esetén lefelé haladva  egyre magasabb százalékos adóterhelést jelent.  Az 50 ezer forintos havi fix adó éves szinten 600 ezer forint adót jelent, ez a hat millió forintos árbevétel mellett 10% adóterhelést jelent, három millió forintos árbevétel esetén már 20% az adóterhelés mértéke. A havonta fizetendő fix adó a bevételek egyenletes eloszlását feltételezi, ahol ez nem így van ott problémát jelenthet a havi fix fizetési kötelezettség.
8. pont A munkahelyvédelmi akció része, hogy a számviteli szabályok könnyítésével segítenek a devizaárfolyam-veszteségek miatt nehéz helyzetbe került vállalkozásokon. Olyan jogszabály-módosítást terveznek, amely szerint a cégeknek tőkehelyzetük megítélésénél nem kell beszámítaniuk a devizaárfolyamok változásából származó veszteségüket, így azoknak, amelyek csak a kedvezőtlen árfolyammozgások miatt szenvedtek el átmeneti tőkevesztést, nem kell azonnal visszapótolniuk elvesztett tőkéjüket.
9. pont Az “áfacsapda” felszámolása érdekében, nyolcadik intézkedésként  pénzforgalmi szemléletű általános forgalmi adózást terveznek bevezetni, ennek lényege, hogy az 500 ezer euró árbevétel alatti vállalkozások csak akkor kötelesek befizetni az áfát, ha nekik azt már kifizették. Így megszűnne ezeknek a viszonylag kis teherviselési képességgel rendelkező vállalkozásoknak az áfa finanszírozási kényszere.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              10. pont A miniszterelnök tízedik pontként a házipénztárakra vonatkozó adminisztráció radikális egyszerűsítését jelölte meg. Emlékeztetett arra, hogy a kormány tavaly jelentősen megemelte a házipénztári készpénz-záróállomány megengedett legmagasabb mértékét, de a szabályozás még így is jelentős adminisztrációt követel meg a vállalkozásoktól, ezért úgy gondolják, hogy a korlátozásokat meg kell szüntetni. A tervezett egyszerűsítések részletei nem ismertek, ami készpénz forgalmat illeti, 2013. január elsejétől annak korlátot szab egy már kihirdetett törvény mely ötmillió  forint felett csak átutalással történő teljesítést tesz lehetővé. A mostani elképzelések szerint a jelenleg igénybe vehető egyszerűsített adózási formák 2013-ban is megmaradnak, így az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás (ekho), az egyszerűsített vállalkozási adó (eva), illetve az átalányadók különböző fajtái. De az NGM jelezte, hogy a tárca konzultál a vállalkozásokkal, a piaccal, és amennyiben olyan felvetés fogalmazódik meg, hogy a felsorolt egyszerűsített adózási formák közül valamelyikre már nincs szükség, akkor szóba jöhet a megszüntetése.

2012. július 23., hétfő

Késedelmi kamat kalkulátor apeh

Önellenőrzési pótlék


Az önadózás útján megállapított vagy megállapítani elmulasztott adót, adóalapot és a költségvetési támogatást az adózó elévülési időn belül helyesbítheti. A helyesbített adóalapot, adót és költségvetési támogatást a helyesbítéstől számított 15 napon belül az erre a célra rendszeresített nyomtatványon kell bevallani. A magánszemély a jövedelemadójának önellenőrzését az előzőektől eltérően a helyesbítést tartalmazó önellenőrzési lap benyújtásával teljesíti. A bevallás helyesbítéséhez kapcsolódó jogkövetkezmény az önellenőrzési pótlék.
Az önellenőrzési pótlék felszámításához az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 168. § biztosítja a törvényi hátteret. Önellenőrzési pótlékot csak abban az esetben kell felszámítani, ha a módosított kötelezettség az eredeti kötelezettséghez képest növekedést eredményez, vagy az igényjogosultság csökken. Ellenkező esetben - az adózó javára mutatkozó önellenőrzés esetén - nem kell önellenőrzési pótlékot fizetni.
Az önellenőrzési pótlékot az eredetileg bevallott és a helyesbített adó (járulék) összegének különbözete után az önellenőrzés benyújtásával egyidejűleg kell megfizetni.
Az önellenőrzési pótlékot az eredeti adóbevallás benyújtására előírt határidő leteltét követő első naptól a helyesbítés nyilvántartásba történő bejegyzés napjáig, magánszemély jövedelemadója esetén az önellenőrzési nyomtatvány benyújtásának napjáig, miden naptári napra kell felszámítani.
Az adatszolgáltatás alapján történő adóhatósági adómegállapítás esetén az önellenőrzési pótlékot az észrevétel megtételére nyitva álló határidő leteltét követő naptól az észrevétel adóhatósághoz történő beérkezésének napjáig számítja fel az adóhatóság.
Az önellenőrzési pótlékot a késedelmi pótlék 50%-ának, ugyanazon bevallás ismételt önellenőrzése esetén 75%-ának megfelelő mértékben kell felszámítani. Ennek megfelelően az önellenőrzési pótlék követi a jegybanki alapkamat változásait.
Amennyiben az önellenőrzés pótlólagos adófizetési kötelezettséget nem eredményez, mivel az adót az eredeti esedékesség időpontjáig vagy a korábbi önellenőrzés során hiánytalanul rendezték, akkor az önellenőrzési pótlék összege magánszemély esetében legfeljebb 1000 forint, más adózók esetében legfeljebb 5000 forint. Az önellenőrzési pótlékot ebben az esetben is az általános szabályok szerint kell meghatározni, azonban bevallani és megfizetni legfeljebb a törvényben meghatározott összeget (maximum 5000 Ft, illetve magánszemélynél maximum 1000 Ft) kell.
Abban az esetben, ha az önellenőrzéssel pótlólagos fizetési kötelezettség azért nem keletkezik, mert a bevallani és befizetni elmulasztott adó a következő adómegállapítási időszakban levonható adónak minősült volna, akkor az önellenőrzési pótlék összege nem haladhatja meg a két bevallási időszak közötti időre felszámítható késedelmi pótlék összegét. Ugyanilyen szabályok alapján kell megállapítani az önellenőrzési pótlékot akkor is, ha a termékimportot terhelő általános forgalmi adót az adózó az adólevonási jog keletkezését követően, de az előző adómegállapítási időszakra vonatkozó adóbevallásban szerepeltette előzetesen felszámított levonható adóként.
A kiszámított önellenőrzési pótlékot a 215. (224., 226.) Bírság, mulasztási bírság és önellenőrzési pótlék számlára kell megfizetni, melyet bankszámla nyitásra kötelezett adózók a MNB-nél vezetett 10032000-01076301 bankszámlaszámra átutalással, bankszámlanyitásra nem kötelezett adózók az APEH ügyfélszolgálatain beszerezhető készpénz átutalási megbízáson (csekken) teljesíthetnek.
Az önellenőrzési pótlékról bővebben az Internetről is letölthető önellenőrzési nyomtatványokhoz készült tájékoztató részletes felvilágosítást tartalmaz.
Az önellenőrzési pótlék kiszámításához a "Pótlékszámító" segédprogram nyújt segítséget, melynek működése a következő.
Pótlékszámító segédprogram működése
A "Pótlékszámító" segédprogram segítséget nyújt egy adott összegű kötelezettségre eső önellenőrzési pótlék kiszámításához a rögzített időszakra (-tól, -ig) vonatkozóan. A számítási művelethez a következő adatok megadása szükséges.
Kezdő időpont:
  • az önellenőrzött bevallás benyújtására előírt határidő leteltét követő első nap;
  • adatszolgáltatás alapján történő adóhatósági adómegállapítás esetén az észrevétel megtételére nyitva álló határidő leteltét követő naptól;
Záró időpont:
  • magánszemély jövedelem adójának önellenőrzése esetében (akik az önellenőrzést nem kötelesek nyilvántartásba venni) az önellenőrzési nyomtatvány benyújtásának napja,
  • adatszolgáltatás alapján történő adóhatósági adómegállapítás esetén az észrevétel adóhatósághoz történő beérkezésének napja.
  • egyéb adók esetében a helyesbítés nyilvántartásba történő bejegyzésének napja;
Összeg (forintban megadva):
  • az eredetileg bevallott és a helyesbített összeg különbözete;
Ismételt önellenőrzés?:
  • Amennyiben egy adott időszakra benyújtott bevallását először önellenőrzi, akkor a megadott mezőt üresen kell hagyni.
  • Amennyiben egy adott bevallását már korábban önellenőrizte, de újabb körülmények miatt ismételten indokolt a bevallott kötelezettség módosítása, akkor a mezőbe kattintással "Ö" jelet kell tenni. Természetesen, ha ugyanazt a bevallását harmadszor vagy negyedszer módosítja (önellenőrzi), akkor is a mezőbe kattintással "Ö" jelet kell tenni. Ezen adat megadására azért van szükség, mert az önellenőrzési pótlék mértéke ennek megfelelően változik. Az első önellenőrzés esetében az önellenőrzési pótlék a késedelmi pótlék 50%-a, míg ugyanazon bevallás ismételt önellenőrzése esetén az önellenőrzési pótlék a késedelmi pótlék 75%-a.
Részletezést kér?
  • Amennyiben a képernyőn a jegybanki alapkamat változásainak követésével akarja látni az önellenőrzési pótlékot, akkor a megadott mezőbe "Ö" jelet kell tennie.
  • Amennyiben a képernyőn csak a megadott időszakra a megadott tőkére eső összesen önellenőrzési pótlékot akarja megtekinteni akkor a mezőt üresen kell hagyni.
Kiszámít:
A "Kiszámít" mezőre történő kattintással a program a megadott összegre a megadott feltételekkel kiszámítja az önellenőrzési pótlékot.
Tájékoztatás:
A "Tájékoztatás" mezőre kattintva a képernyőn megjelenik az előbbiekben olvasott tájékoztató szöveg az önellenőrzési pótlékról.

2012. július 4., szerda

hitel jövedelemigazolás és fedezet nélkül

hitel jövedelemigazolás és fedezet nélkül: Amennyiben  bárki  a hazai bankok valamelyikében hitelhez szeretne jutni, de nincs rendszeres, igazolható jövedelme és ez miatt nem tud rendszeres havi bevételéről igazolást csatolni a hitelkérelme mellé az a személy a  mai jogszabályok alapján Magyarországon  egyetlen bankban sem  kaphat hitelt. A bankok nagyon szigorú feltételek mellett adnak hitel, tehát alapos vizsgálat alá vonják a kérelmezők jövedelem viszonyait. A jelenleg életben levő jogszabályváltozás indokolja, hogy a bankoknak kötelességük  megállapítani a hitelbírálatok alkalmával az igénylő személy úgynevezett hitelezhetőségi limitjét.  Tehát ez is az oka annak, hogy elkerülhetetlen a jövedelemigazolás csatolása, mely úgy az adós, mint az adóstárs esetében a  havonta rendszeres  jövedelmet foglalja magába. Kizárólag jövedelemigazolás benyújtása esetében számíthat az igénylő arra, hogy a mostani banki szabályzatokat figyelembe véve akár lakáshitelt vagy jelzáloghitelt kap . Tehát a jövedelemigazolás benyújtására mindenképpen és minden esetben szükség van, akár  személyi kölcsön, vagy jelzáloghitel igénylésére kerüljön is sor.  Egyetlen kivétel van, amikor egy jelzáloghitel igénylése van folyamatban, mert akkor  elég a banknak , ha a kérelmezőnek megvan a minimum háromhavi munkaviszonya a jelenlegi munkahelyén, de pénzintézeteknél szigorú feltétel, hogy a személyi hitelt igénylő a munkáltatójától  olyan igazolást kérjen és nyújtson be mely legalább hat havi folyamatos munkaviszonyt igazol.

AZ IGÉNYLÉS FELTÉTELEI

Ön is igényelhet hitelt fedezet nélkül, amennyiben:
  • Cselekvôképes, devizabelföldi magánszemély;
  • Rendszeres jövedelemmel rendelkezik, amely eléri
    a havi nettó 110 ezer forintot, 
  • Társigénylôvel történô igénylés esetén Önök személyenként
    minimum havi nettó 70 ezer forint jövedelemmel rendelkeznek;
  • Legalább 2 hónapja valamely magyarországi banknál aktív
    lakossági bankszámlát vezet;
  • Legfeljebb egy munkahelyen minimum 6 hónapos munkaviszonnyal
    rendelkezik, ahol a próbaidôt már letöltötte, vagy legalább 12 hónapja vállalkozó, illetve nyugdíjas;jövedelemigazolás nélkül a kamatok magasabbak lehetnek
  • Életkora a kölcsön igénylésekor eléri a 18. évet, de a kölcsön lejáratakor nem haladja meg a 65. életévet; amennyiben az Ön életkora a hitel igénylésekor nem éri el a 24 évet, vagy lejáratakor meghaladná a 65 évet, akkor a feltételeknek megfelelő társigénylő bevonása mellett igényelheti hitelünket ( a társigénylőnek életkorának az igényléskor el kell érnie a  24 évet) ,
  • Rendelkezik nem munkahelyi, vezetékes- vagy mobiltelefonnal.

2012. július 2., hétfő

devizahitel forintra váltása 2013/14

A 2011. LXXV. törvény (a devizakölcsönök törlesztési árfolyamának rögzítéséről és a lakóingatlanok kényszerértékesítésének rendjéről) 10/A. § (1) bekezdése alapján az AXA Bank Europe SA Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: Bank) a forintra történő átváltás napján köteles a fennálló, értékvesztés, illetve céltartalék figyelembe vétele nélkül megállapított követelése – ideértve különösen a már esedékessé vált kamatot, költséget és díjat is – értékének 25%-át elengedni a következő, törvényben meghatározott feltétek teljesülése esetén: 
  • a devizakölcsön forintra történő átváltásra korábban még nem került sor,
  • a devizakölcsön-szerződés megkötésekor a fedezetül szolgáló a kölcsönszerződés alapján jelzáloggal terhelt ingatlan (több ingatlan esetén az ingatlanok együttes értéke) értéke nem haladta meg a 20 millió forintot,
  • a devizakölcsön alapján fennálló késedelmes tartozás 2011. szeptember 30-án legalább 78 ezer forint összegű volt, amely késedelem ebben az időpontban már legalább kilencven napja fennállt, és azóta is folyamatosan fennáll,
  • a devizakölcsön-szerződés alapján jelzáloggal terhelt ingatlanra (több ingatlan esetén egyik ingatlanra sincs) nincs az ingatlan-nyilvántartásban végrehajtási jog bejegyezve, és
  • az Adós a Bank részére 2012. május 15-ig írásban nyilatkozik arról, hogy a késedelembe esésének oka a fizetőképességében beállott jelentős, igazolható romlás volt.
Amennyiben a fenti feltételek teljesülnek a Bank 2012. augusztus 31-ig köteles a még fel nem mondott devizakölcsön-szerződés alapján fennálló, vagy abból eredő teljes tartozás összegét forint kölcsönre váltani. Az átváltás a Magyar Nemzeti Bank által meghirdetett, 2012. május 15. és 2012. június 15. között irányadó középárfolyamok átlagát alapul véve történik. 
Tájékoztatjuk, hogy a fentiekben részletezett feltételeknek a deviza kölcsön forintra történő átváltásának időpontjáig - folyamatosan - fenn kell állnia. 
Azon ügyfeleket, akik a Bank nyilvántartása szerint jogosultak a törvény által biztosított lehetőség igénybevételére, a Bank 2012. április 15-ig levélben értesíti az igénylés feltételeiről és a további teendőkről. Az adósok számára május 15-én lejár a jelentkezési határidő: aki tehát ma éjfélig nem nyilatkozik, semmiképpen sem kerülhet be a programba. A bankoknak a jogszabály szerint április 15-éig kellett értesíteniük 90 napon túli hátralékban levő, a feltételeknek megfelelő adósaikat devizahitelük forintra váltásának lehetőségéről. Tehát egy hónapjuk volt az érintetteknek arra, hogy mérlegeljék: érdemes-e részt venni az átváltási akcióban. Már a kritériumok is szigorúak voltak. A hátralékosokat már eleve alaposan megszűrte a jogszabály: csak azok élhetnek a devizahitelük forintosításával, valamint ahhoz kapcsolódóan a hitelösszegük 25 százalékának az elengedésével, akiknél az ingatlanuk forgalmi értéke nem haladja meg a 20 millió forintot, a hitelt a bank nem mondta fel és nem kezdődött meg a kényszerértékesítés, valamint a 90 napos csúszás a bejelentés napján még fennáll. 

Még a vártnál is kevesebben
Akadtak olyan ügyfelek, akik nem kaptak értesítést a bankjuktól, pedig szerintük a jogosultak közé tartoztak volna. Ilyen tartalmú panaszokat egyébként már a bankfelügyelet is kapott. Ezeknek az ügyfeleknek így maguknak kellett utánamenni a lehetőségnek. A pénzügyi portál információi szerint az OTP-nél a jogosultak 15, a CIB-nél 20, a Budapest Banknál 15 százaléka jelzett vissza a múlt hétig, hogy élni kíván a forintosítással. (Ezek az arányok a hitelügyleteket tekintve feltehetőleg még alacsonyabbak, mert sok hitelnél adóstárs is van.) Ez azt jelenti, hogy az utolsó napokban óriási roham kellene ahhoz, hogy a Magyar Nemzeti Bank által jósolt 20-30 százalékos részvételi arány bejöjjön. A lanyha érdeklődés oka az, hogy a kiváltó hitel kamata az eltérő ajánlatok ellenére is meglehetősen magas (referenciakamatozás mellett jelenleg 13 százalék fölötti), és a törlesztőrészlet összege az átmeneti három éves könnyítés után nagyjából arra a szintre megy vissza, ahol most is van. Kérdés, hogy ilyen feltételek mellett a hiteltartozás végül alatta marad-e az ingatlan értékének, és hogy nem érdemes-e inkább az adósnak a devizahitelkamatok csökkenésére várnia. A jogosultak többsége mindenesetre kihagyja a lehetőséget.

megújuló energia pályázat magánszemélyeknek 2012

Helyi hő, hűtési és villamos energia igény kielégítése megújuló energiaforrásokkal című konstrukcióhoz pályázati felhívás. Az Új Széchenyi Terv keretében ismét nagyon jó pályázati kiírásra került sor, ezen belül lehetőséget kapnak kisebb közösségek, vállalkozások, önkormányzatok, civil szervezetek arra, hogy változtassanak helyzetükön.  A kisebb költségvonzatú (1- 50 millió forint támogatásban részesülő), főleg az épületek energia-felhasználásával kapcsolatos,  a megújuló energiaforrás-hasznosító technológiák telepítését figyelembe véve gyorsan juthatnak támogatáshoz. Támogatható a  napkollektorok, napelemek, biomasszakazánok, hőszivattyúk telepítése is. A pályázat nagyon egyszerű formában került kiírásra, mivel mintadokumentációt használ, ezzel lényegesen lerövidül a döntési eljárás. Ennek a pályázatnak  kiemelt célja ösztönözni a decentralizált, környezetbarát megújuló energiaforrás hasznosítására szolgáló rendszerek elterjedését,  és a pályázók számára vissza nem térítendő támogatás formájában segítséget nyújtani a  napkollektoros rendszerek,  napelemes rendszerek,  szilárd biomassza kazánok,  minden típusú hőszivattyús rendszerek telepítése. A beérkezett pályázatok könnyített elbírálás mellett kerülnek kiválasztásra. Pályázni lehet a már meglévő berendezések energiaforrás-váltására,  vagy többlet energia igényhez szükséges  fejlesztésekhez egyaránt. A pályázat útján elnyerhető támogatás összege minimum 1 millió, maximum 50 millió Ft lehet. A pályázaton a következő szervezetek vehetnek részt,   VÁLLALKOZÁS, Jogi személyiségű vállalkozás, Kivéve lakásszövetkezetek és mezőgazdasági szövetkezetek Jogi személyiség nélküli vállalkozás. Költségvetési szervek és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek.  Nonprofit ls egyéb nem nyereségérdekelt szervek.  Jogi személyiségű nonprofit szervezet. Egyéb gazdasági szervezet. Valamint:  Közoktatási feladatok ellátásában közreműködő intézmények. Bizonyos felsőoktatási intézmények. Remek lehetőség, hogy egy pályázat keretében több tevékenység, kombináltan is pályázható. Az Önerővel kapcsolatos tudnivalókat  az Általános pályázati útmutató tartalmazza. A pályázat magyar nyelven, kizárólag a Pályázati adatlapon nyújtható be.

Bértámogatás 2014: járuléktámogatások

Bértámogatás:
Azoknak a munkaadóknak akik  olyan személyeket foglalkoztatnak tartósan,  akik hátrányos helyzetű, valamint  megváltozott munkaképességű álláskeresők, és munkaviszony keretében a foglalkoztatásukat  megteremtik, azok megsegítésére  a Munkaügyi Központ a jogszabályban meghatározott feltételeknek megfelelően bértámogatást nyújthat. A hátrányos helyzetű személyek munkaviszonyban történő foglalkoztatásához a munkabér és járuléka legfeljebb 50 százalékának, megváltozott munkaképességű személyeknél viszont  legfeljebb a munkabér valamint a járuléka 60 százalékának megfelelő összegben adható a támogatás maximum egy éves  időtartamra.  Az egy éves időtartamra nyújtott  támogatás, azok után a Munkaügyi Központ által álláskeresőként nyilvántartott személyekre  adható akik legalább huszonnégy hónapja szerepelnek  munkanélküliként, ezen személyek foglalkoztatásához legfeljebb két éven át nyújtható a támogatás.

beiskolázási támogatás 2012

Beiskolázási támogatás 2012:
A tanévkezdés megkönnyítésére évente egy alkalommal az önkormányzat beiskolázási segélyt nyújthat a gyermekeiket nevelő családoknak. A „Kérelem a Beiskolázási segély megállapításához” nyomtatvány benyújtásakor az ügyintézés megkönnyítése érdekében a kérelmező személyi igazolványa, lakcímnyilvántartó kártyája szükséges!
Az igényléshez kell csatolni a kérelmező és a vele közös háztartásban élők havi rendszeres jövedelem igazolását, a vállalkozásból származó jövedelemnél kérelem benyújtása előtti tizenkét hónap alatti jövedelem egy havi átlagának igazolását, családi pótlékra, gyermekelhelyezésre, gyermektartásdíjra, tanulói,- hallgatói jogviszonyra, ösztöníjra vonatkozó igazolásokat. Csatolni kell a nyugdíj, GYES, GYED, GYET, családi pótlék, árvaellátás, álláskeresési ellátás utolsó havi szelvényét, vállalkozók esetén az APEH által kiadott jövedelemigazolást csatolni lehet.
Családban élő kérelmező esetében a vele közös háztartásban élő közeli hozzátartozókra is vonatkozik a jövedelem bevallása.
A beiskolázási segélyre a kérelem minden naptári év július 1. napjától szeptember 30. napjáig nyújthatók be.
Beiskolázási segélyt kaphatnak azok a családfenntartók akiknek a gyermeke az általános iskolában, nappali rendszerű középiskolában, szakiskolában tanuló 23 évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkezik, illetve az a fiatal felnőtt, aki a felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató 25 évesnél fiatalabb és önálló keresettel nem rendelkezik.

otp bank iphone app - Open iTunes

Az OTP Bank iPhone, iPad alkalmazása segítségével könnyedén és bárhol igénybe tudja venni az OTP Bank számos szolgáltatását: OTPdirekt SmartBank, SmartBank demó, OTP Bank ATM-, bankfiók- és PayPass kereső, devizaárfolyam, pénzváltó.



Technikai feltételek: minimum iOS 4.0



OTPdirekt SmartBank



Az OTPdirekt SmartBank használatához külön regisztráció szükséges,melyet az OTPdirekt internetes szolgáltatás használatával, a bankfiókokban vagy az OTPdirekt telefonos ügyintézőinél igényelhetnek lakossági ügyfeleink. A regisztráció feltétele, hogy az internetes szolgáltatás használatához Ön a Mobil Aláírás szolgáltatás bejelentkezéskori opciójával rendelkezzen. A szolgáltatás a regisztrációt követően azonnal használható.



Funkciók (lakossági bankszámlák és hitelkártya számlákra):



- Számla részletes adatok

- Számlatörténet

- Tranzakciók lekérdezése

- Lekötött betétek lekérdezése, feltörése

- Belföldi forint átutalás

- Kártyafedezeti utalás

- Jövőbeni utalások lekérdezése

- Autópálya-matrica vásárlás

- Mobil feltöltés

- Bankkártya adatok lekérdezése, limitmódosítás, aktiválás, letiltás



Bejelentkezési mód

A bejelentkezési mód opció választásának függvényében a SmartBank alkalmazás két féle módon működik:

- Egyszerűsített bejelentkezés:
Amennyiben az „Egyszerűsített bejelentkezés” opció bejelölésre kerül, akkor az alkalmazás nem kér SMS kódot sem a belépéskor, sem tranzakció esetén. Viszont aktív tranzakció (utalás, kártyafedezeti utalás, mobil feltöltés, autópálya-matrica vásárlás) végrehajtása csak az internetes szolgáltatásban előre rögzített űrlapokra lehetséges.

- Normál bejelentkezés:
A működési mód megegyezik az internetbank működésével. Aktív tranzakció tetszőleges kedvezményezett számára végezhető. SMS kódot az internetes szolgáltatásnál beállított Mobil Aláírás opcióknak megfelelően (bejelentkezés és/vagy tranzakció) kér az alkalmazás.

SMS kód kezelés



Normál bejelentkezés esetén IPhone esetében javasoljuk a jóváhagyó kód kezelésével kapcsolatban a teljes sms szöveg másolását és beillesztését, a következő módon:

- a SmartBank alkalmazást helyezze háttérbe,

- olvassa el az sms-t, másolja ki a teljes SMS szöveget,

- ezt követően indítsa újra a SmartBankot és az sms beviteli mezőbe másolja be a teljes sms szöveget, amiből a program kimásolja a jóváhagyó kódot.

otp smartbank android regisztráció

Az OTP SmartBank alkalmazás segítségével könnyedén és bárhol igénybe tudja venni az OTP Bank számos információs szolgáltatását és a számlaműveletre is használható OTPdirekt SmartBankot.

Azonosítás nélküli funkciók  

  • OTP ATM, bankfiók és PayPass elfogadóhely kereső
  • Aktuális és régebbi devizaárfolyamok
  • Pénzváltó
  • OTPdirekt SmartBank demó

OTPdirekt SmartBank funkciók  

Javasoljuk, hogy az első belépés előtt próbálja ki a főoldalon elérhető demót, mellyel az OTPdirekt SmartBank összes funkcióját kipróbálhatja. 
  • Lekérdezések
    Számla részletes adatai
    Számlatörténet
    Tranzakciók ellenőrzése
  • Megtakarítások
    Itt a lekötött betétek lekérdezésére és feltörésére van lehetőség
  • Utalások
    Belföldi forint átutalás
    Kártyafedezeti utalás
    Jövőbeni átutalások (a rendszeres vagy előremutató dátummal megadott átutalások kérdezhetőek le)
  • Vásárlás, feltöltés
    Autópálya matrica vásárlás
    Mobil feltöltés
  • Bankkártyák
    Itt a kiválasztott számlákhoz kapcsolódó bankkártya adatok jelennek meg, lehetőség van a limitek (vásárlási és készpénz felvételi) módosítására, a bankkártya aktiválására vagy letiltására.
  • Postaláda
  • Beállítások
    Letiltás
    Jelszó módosítás
Az OTPdirekt SmartBank szolgáltatás funkcióit OTPdirekt internetes szolgáltatást már használó lakossági ügyfeleink vehetik igénybe. A használat megkezdéséhez mindössze egy rövid, egyszerű regisztrációra van szükség, ezt követően a SmartBank szolgáltatás azonnal használható.

Otp Jelzáloghitel forintban

  • A hitel célja: személyi célú (szabad felhasználású) hiteligény, és/vagy hitelkiváltás.
  • A hitel összege: minimum 500 ezer Ft, maximum 40 millió Ft, az ingatlanfedezet hitelbiztosítéki értékétől, a hitel/hitelbiztosítéki érték arányától, illetve az ügyfél igazolt jövedelmétől függően. Amennyiben rendszeres jövedelme legalább 3 hónapja az OTP Banknál vezetett lakossági bankszámlára érkezik, a hitel összeg maximuma a 100 millió Ft-ot is elérheti.
  • Futamidő: minimum 6 év, maximum 25 év.
  • A hitel devizaneme: a hitel forintban vehető igénybe.
  • Kezelési költség: nem kerül felszámításra.
  • Amennyiben Ön az OTP Banknál vezetett - törlesztésre megjelölt - bankszámlájára utaltatja minimálbért meghaladó havi jövedelmét, Hűség szolgáltatásunk keretében a hiteltermék standard ügyleti kamatából kedvezményekre jogosult. Amennyiben jövedelmét folyamatosan bankunkhoz utalja, és havonta 2 sikeres csoportos beszedési megbízás teljesül a törlesztésre megjelölt bankszámlán, jövedelem nagyságától függően 80-160 bp kamatkedvezményben is részesülhet.
    A jövedelem-átutalás megléte alapfeltétel, ugyanakkor egyéb banki termékek (csoportos beszedési megbízás, OTP Lakástakarék szerződés, Törlesztési Biztosítás) igénybevétele esetén Ön további kamatkedvezményt is elérhet, így még tovább csökkentheti havi törlesztési terheit. 

A hitel igénylésének általános feltételei
  • A hitelt igényelhetik forgalomképes, per-, teher- és igénymentes, mobilizálható ingatlannal rendelkező, 18. életévüket betöltött természetes - devizabelföldi, vagy rezidens devizakülföldi - személyek.
  • Az igénylők nem szerepelhetnek a Központi Hitelinformációs Rendszerben negatív tartalmú információval.
  • A hiteligénylés időpontját megelőző 3 hónap időtartam alatti rendszeres jövedelem meglétének igazolása, melynek el kell érnie a mindenkori minimálbér összegét.
  • Az adós, adóstárs vagy vele/velük egy háztartásban élő közeli hozzátartozó nevére szóló vezetékes, előfizetéses vagy kártyás mobil telefonszám megléte.
  • A hitel törlesztése az OTP Banknál vezetett bankszámláról történhet.
  • Amennyiben a kért hitel/kölcsön futamideje alatt az adós betölti a 70. életévét, lehetőség van további biztosíték bevonására. További biztosíték lehet a hitel/kölcsön futamidejére és összegére szóló hitelfedezeti életbiztosítás megkötése, vagy egy olyan adóstárs bevonása, aki a futamidő végéig a 70. életévét nem tölti be.
  • Az ingatlan fedezetet az igénylő mellett más személy is felajánlhatja.
  • Fedezetként elfogadható ingatlanok köre:
    – belterületi építési telek,
    – családi házas ingatlan,
    – hétvégi ház, üdülő, üdülő telek,
    – társasházban, vagy szövetkezeti házban lévő lakás,
    – társas üdülőnél külön tulajdonban álló üdülő.
A hitel biztosítéka
  • A hitel biztosítékául a fedezetül felajánlott ingatlanra alapított, OTP Jelzálogbank javára bejegyzett jelzálogjog, valamint elidegenítési és terhelési tilalom bejegyzése szolgál. A hitel összege nem haladhatja meg a fedezetül felajánlott ingatlanok hitelbiztosítéki értékének meghatározott százalékát. Per-, teher- és igénymentes, tulajdoni viszonyait illetően rendezett, olyan ingatlan fogadható el fedezetként, ahol a jelzálogjog, elidegenítési és terhelési tilalom ingatlannyilvántartási bejegyzésének jogi akadálya nincs.
  • Hitelbiztosítéki értékmegállapítás: a fedezetül felajánlott ingatlan hitelbiztosítéki értékének megállapítását az OTP Jelzálogbank végzi. Az értékelési szakvélemény belső használatra készül, az ügyfél részére kérésre egy kivonat kerül kiadásra.
  • A hitel-jelzálogfedezet aránya: területileg differenciált, a nyújtható hitel összege a hitelbiztosítéki érték 85%-át is elérheti (a nyújtható hitel összegének megállapításakor a hitelező figyelembe veszi „A körültekintő lakossági hitelezés feltételeiről és a hitelképesség vizsgálatáról” szóló 361/2009. (XII. 30.) Korm. rendelet előírásait is). Ha az igényelt hitel összege a meghatározott százalékot meghaladja, a hitel felvételéhez további ingatlan is elfogadható fedezetként.
Folyósítás
  • Folyósítás módja: egy összegben, az igénylő által megjelölt számlára történő átutalással vagy készpénzben.
  • A hitel folyósításának általános feltételei:
    • A kölcsönszerződés közjegyzői okiratba foglalása.
    • Standard Plusz és Máris gyorsított folyamat esetén a banki kölcsönszerződés egyoldalú tartozáselismerő okiratba foglalása.
    • Az ingatlan-nyilvántartásban az OTP Jelzálogbank javára szóló jelzálogjog, valamint elidegenítési és terhelési tilalom legalább széljegyként történő feltüntetése.
    • Az ingatlanra a hitel futamidejére a biztosító által ajánlott összegről szóló – minimum a hitelösszeget és 1 éves járulékait elérő összegű – teljes körű vagyonbiztosítást kell kötni az OTP Jelzálogbankra történő engedményezés mellett.
    • Az OTP Banknál vezetett lakossági bankszámláról a hitel törlesztésére adott megbízás.
    • A közjegyzői okiratban megjelölt egyéb folyósítási feltételek teljesítése.
Törlesztés
  • Törlesztés módja: minden esetben csak az OTP Banknál vezetett lakossági bankszámláról történhet, havi egyenletes törlesztési feltételekkel,
  • A törlesztési kötelezettség a folyósítást követő hónap 4-én kezdődik és minden következő hónap 4-én esedékes (amennyiben nem munkanap, akkor az azt követő első munkanapon).
Kamat
  • Az ügyleti kamat mértékét a Hitelező az alábbiak szerint állapítja meg:

    • Az ügyleti kamat két részből áll: az alapkamatból (referenciakamat) és a Hitelező által megállapított kamatfelárból.
    • Az alapkamat a három hónapos BUBOR.
    • Az alapkamat mértéke minden harmadik esedékességet követően automatikusan változik.
    • Az alapkamat mértéke az első törlesztőrészlet esedékességekor a folyósítást megelőző hónap utolsó napját megelőző  második napon (amennyiben ez a nap szombatra, vasárnapra, vagy egyébként munkaszüneti napra esik, az ezt megelőző munkanapon) érvényes, majd ezt követően az Adósok által fizetendő minden harmadik törlesztőrészlet esedékességét megelőző hónap utolsó munkanapját megelőző második napon (amennyiben ez a nap szombatra, vasárnapra, vagy egyébként munkaszüneti napra esik, az ezt megelőző napon) érvényes három hónapos BUBOR.
  • A kamatfelár mértékét a Hitelező a mindenkor hatályos hirdetményében teszi közzé. A kamatfelár mértéke változó.
  • A Hitelezők az üzletszabályzat részletezett okok bekövetkezése esetén jogosultak a kamatfelár mértékét, és ezzel a kölcsön ügyleti kamatát egyoldalúan megváltoztatni.
  • A referenciakamat-változás a hatálybalépését (minden harmadik hónap 4-e) követő soron következő esedékességtől érvényesül a törlesztő-részletben.
  • A referenciakamat folyamatos változása és kamatfelár esetleges változása miatt a kölcsön ügyleti kamata és törlesztő részlete minden harmadik esedékességet követően változhat.

Családi pótlék utalás 2012 8 hó - Augusztus

Családi pótlék utalás 2012 8 hó - Augusztus
Megyék                                   Bankszámlára utalás                Postán történő kifizetés
Budapest főváros, Baranya, Győr-Moson-             2012.08.02.-2012.08.02.
Sopron, Fejér, Komárom-Esztergom, Pest,
Somogy, Tolna, Vas, Veszprém, Zala
2012.08.03
Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén,
Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-
Szolnok, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg
Az Augusztus havi családi pótlék 8 hó 2án – 3án utalásra kerülnek !

Családi pótlék utalás 2012 7 hó - Július

Családi pótlék utalás 2012 - 7 hó - Július
Megyék                                   Bankszámlára utalás                Postán történő kifizetés
Budapest főváros, Baranya, Győr-Moson-             2012.07.02.-2012.07.02.
Sopron, Fejér, Komárom-Esztergom, Pest,
Somogy, Tolna, Vas, Veszprém, Zala
2012.07.03
Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén,
Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-
Szolnok, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg
A júliusi családi pótlék 7 hó 2án – 3án utalásra kerülnek !