Mi kell a szocpol igényléshez használt és új lakás esetén 2013-tól?
A szokásos személyazonosító okmányokon és a születési anyakönyvi kivonaton kívül az igénylőknek házassági anyakönyvi kivonatot vagy bejegyzett élettársi kapcsolatot igazoló kivonatot kell bemutatniuk. Nyilatkozattal kell igazolni a közös háztartásban élést, valamint élettársak esetében ennek időtartamát. A területileg illetékes egészségbiztosítási pénztártól igazolást kell kérni a legalább 180 napja – legfeljebb 15 nap megszakítással – folyamatosan fennálló tb-jogviszonyról. A NAV által kiállított igazolással kell igazolni, hogy az igénylőnek nincs köztartozása. Ezek az igazolások nem lehetnek 15 napnál régebbiek. Megelőlegező Lakásépítési támogatás igénylése (legfeljebb 2 gyermek vállalása) esetén igazolást kell kérni az Államkincstártól, miszerint az igénylő lakásépítési kedvezményt megelőlegező kölcsönszerződéssel nem rendelkezik. Szükség lesz még az értékbecslés eredményére, vásárlás esetén az adásvételi szerződésre és az energetikai tanúsítványra (legalább B minősítési osztályról), építés esetén pedig az építési engedélyre valamint az energetikai számításra.
Mi minősül új építésű lakásnak?
Új lakás: az alapozási munkáktól kezdődően teljes egészében újonnan épített lakóegység, illetőleg emelet-ráépítéssel vagy tetőtér-beépítéssel nem családi vagy ikerházon megvalósuló, a lakhatás feltételeinek a vonatkozó jogszabályi követelmények szerint megfelelő lakóegység, amely elkészültét követően használatbavételi vagy fennmaradási engedélyköteles, illetve az a lakás, amelyet jogi személy, jogi személyiség nélküli társaság vagy egyéni vállalkozó természetes személy részére való értékesítés céljára épít, vagy építtet (A 134/2009-es ide vonatkozó kormányrendelet alapján).
Miért is lényeges ez, hogy mi is pontosan az új lakás? Azért, mert szintén ezen fent megnevezett kormányrendelet szerint, a jelen törvényeknek megfelelően, kedvező, forint-alapú kamattámogatott hitelhez juthat az új lakást vásárló ügyfél, miközben a használt lakás vásárláshoz, csak piaci kamatozású hitel igényelhető. Amennyiben Önök tervezik, hogy új építésű lakást vásárolnak a jövőben, és ehhez hitelre is szükségük van, ne hagyják ki ezt a lehetőséget, vegyék igénybe az állami támogatást. Szakértő kollégáink a mindenkori jogszabályokkal tisztában vannak, és tudnak felvilágosítást adni, sőt el tudják intézni Önnek a legkedvezőbb hitelt és szocpol támogatást.
Helyi hő, hűtési és villamos energia igény kielégítése megújuló energiaforrásokkal című konstrukcióhoz pályázati felhívás. Az Új Széchenyi Terv keretében ismét nagyon jó pályázati kiírásra került sor, ezen belül lehetőséget kapnak kisebb közösségek, vállalkozások, önkormányzatok, civil szervezetek arra, hogy változtassanak helyzetükön. A kisebb költségvonzatú (1- 50 millió forint támogatásban részesülő), főleg az épületek energia-felhasználásával kapcsolatos, a megújuló energiaforrás-hasznosító technológiák telepítését figyelembe véve gyorsan juthatnak támogatáshoz. Támogatható a napkollektorok, napelemek, biomasszakazánok, hőszivattyúk telepítése is. A pályázat nagyon egyszerű formában került kiírásra, mivel mintadokumentációt használ, ezzel lényegesen lerövidül a döntési eljárás. Ennek a pályázatnak kiemelt célja ösztönözni a decentralizált, környezetbarát megújuló energiaforrás hasznosítására szolgáló rendszerek elterjedését, és a pályázók számára vissza nem térítendő támogatás formájában segítséget nyújtani a napkollektoros rendszerek, napelemes rendszerek, szilárd biomassza kazánok, minden típusú hőszivattyús rendszerek telepítése. A beérkezett pályázatok könnyített elbírálás mellett kerülnek kiválasztásra. Pályázni lehet a már meglévő berendezések energiaforrás-váltására, vagy többlet energia igényhez szükséges fejlesztésekhez egyaránt. A pályázat útján elnyerhető támogatás összege minimum 1 millió, maximum 50 millió Ft lehet. A pályázaton a következő szervezetek vehetnek részt, VÁLLALKOZÁS, Jogi személyiségű vállalkozás, Kivéve lakásszövetkezetek és mezőgazdasági szövetkezetek Jogi személyiség nélküli vállalkozás. Költségvetési szervek és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek. Nonprofit ls egyéb nem nyereségérdekelt szervek. Jogi személyiségű nonprofit szervezet. Egyéb gazdasági szervezet. Valamint: Közoktatási feladatok ellátásában közreműködő intézmények. Bizonyos felsőoktatási intézmények. Remek lehetőség, hogy egy pályázat keretében több tevékenység, kombináltan is pályázható. Az Önerővel kapcsolatos tudnivalókat az Általános pályázati útmutató tartalmazza. A pályázat magyar nyelven, kizárólag a Pályázati adatlapon nyújtható be.